неділя, 21 червня 2015 р.

Утворення кисню зеленими рослинами





Дослід 2 Утворення кисню зеленими рослинами
Як довести, що рослина виділяє кисень у процесі фотосинтезу? Виконаємо дослід. Дві рослини щільно накриємо скляним ковпаком. Одну з них поставимо на кілька діб у темне місце, а іншу - залишимо на світлі.
Через кілька діб опустимо під скляні ковпаки, якими накрито рослини, запалені сірники.
Сірник горітиме довше під ковпаком, яким було накрито освітлену рослину. Це пояснюється тим, що на світлі здійснюється фотосинтез і під ковпаком накопичується кисень, який підтримує горіння. У рослині, яка залишалася в темряві, фотосинтез не відбувався, і необхідний для горіння кисень не виділявся.
Дослід 2 довів, що рослини живі системи,
 на світлі в іх зелених органах  здійснюється фотосинтез (процес живлення). Цей процес відбувається тільки під дією світла і не відбувається у темряві.  Та саме під час фотосинтезу рослини утворюють кисень :), що забезпечує життя на нашій планеті.
Не слід плутати дихання з фотосинтезом. Рослини вбирають вуглекислий газ лише на світлі. Разом із вуглекислим газом на світлі рослини вбирають із повітря кисень, який необхідний їм для дихання. Вдихають рослини кисню значно менше, ніж виділяють удень при фотосинтезі.









Немає коментарів:

Дописати коментар